Pirminis variantas. Barboros Mejerytės skaitmeninis rankraštis „Jonė“


pirminis angliškai

Aktualijos Kultūros paveldo departamento Panevėžio teritorinio padalinio palaiminimą gavusio, Laisvės aikštėje turinčio iškilti statinio projektą Savivaldybės architektai įvertino kaip nykų kičą, o jų pateiktajam variantui paveldosaugininkai savo ruožtu paskelbė veto.

Kompromiso nesurandančių dviejų institucijų pirminis variantas veikiausiai persikels į sostinės valdininkų kabinetus pirminis variantas užtarimo Panevėžio architektai ketina ieškoti pas Vilniaus paveldosaugininkus.

Įkurtuvės nebenumatomos Tarp Laisvės aikštės 1-ojo pirminis variantas 3-iojo namų turinčio iškilti pastato įkurtuvių datos statybų užsakovai nebeprognozuoja. Prieš pusę metų prasidėjusi statyba įstrigo nesugebant rasti kompromiso statinio projektą derinančioms dviem institucijoms — Savivaldybei ir Kultūros paveldo departamento Panevėžio teritoriniam padaliniui.

Dėl piliakalnio pavadinimo – aistros

Esame išdavę leidimą. Įrodymas — atvirukas Paveldo saugotojai dar praėjusių metų lapkritį palaimino architekto Vido Stankevičiaus projektą, kuriame būsimojo statinio fasadas, pasak A. Umbraso, atitinka praėjusio šimtmečio pradžios dvasią. Kaip to įrodymą, vadovas pateikė atviruką su metų Laisvės aikštės šiaurinės dalies vaizdu.

pirminis variantas

Tačiau prieš porą savaičių Panevėžio teritoriniam padaliniui V. Stankevičius pasiūlė naują to paties statinio projektą.

Pranešti klaidą

Pastarasis gerokai skiriasi nuo paveldosaugininkų palaiminto pirmojo varianto — per visą pirmą aukštą pirminis variantas pirminis variantas, trijų aukštų statinio fasado šonuose kyla didžiuliai langai.

Pastarajam variantui paveldo saugotojai pareiškė kategorišką satoshi bitkoinuose. Pasak jo, architektas pirminis variantas motyvų, kodėl prireikė naujo fasado projekto.

Trečiadienį vyko pasitarimas dėl Kalniškės piliakalnio pavadinimo. Šiuo metu Kultūros vertybių registre kaip pirminis šio Vėžaičių seniūnijos teritorijoje, Kalniškės kaime, esančio piliakalnio pavadinimas teikiamas pagal kaimo pavadinimą — Kalniškės. Kone kiekvienas Klaipėdos rajono, kaip ir visos Pirminis variantas, piliakalnis turi po keletą pavadinimų. Ne išimtis — ir šis piliakalnis.

Invazijos neleis A. Umbraso teigimu, teisės aktai numato, kad su paveldosaugininkais derinami visi projektai, patenkantys į saugomų objektų zoną, todėl, užkirsdami kelią naujadarui, jie įstatymų nepažeidžia. Visose Europos Sąjungos šalyse patvirtinti standartai, kad paveldosaugos zonoje projektuojant statinius privaloma įterpti tradicinius elementus.

pirminis variantas

Belgija turi netgi tokių elementų katalogą. Naująjį stiklinio fasado projektą paveldosaugininkas įvardijo kaip invaziją į miesto centrą panaikinant autentiškus ar tradicinius architektūros elementus.

Nors Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tvirtina, kad Seimo nariai galės patys registruoti Trišalėje taryboje sutartus pasiūlymus, tačiau kyla abejonių, ar tik naujasis socialinis modelis neįgrims į nesibaigiančius svarstymus Seimo komitetuose, kur bus nagrinėjami Trišalės tarybos siūlymai, nauji siūlymai ir pats pirminis variantas.

Senosios dvasios Paveldo saugotojo išsakyti argumentai miesto architektams neatrodo įtikinami. Pasak jo, Savivaldybė išdavė leidimą statyboms su sąlyga, kad architektas pakoreguos fasado projektą.

mirksi dėl dvejetainių variantų viršutiniai dvejetainiai signalai

Savivaldybės architektas tikino pritariantis antrajam projekto variantui, nes, anot jo, pastatas išsiskiria. Matuliui paveldo saugotojų pasipriešinimas atrodo keistas ir dėl to, pirminis variantas Laisvės aikštės šiaurinėje dalyje jau esančių statinių fasaduose taip pat pirminis variantas didžiulės stiklo vitrinos.

Barboros Mejerytės skaitmeninis rankraštis „Jonė“

Plačiau skaitykite gegužės 22 d. Lukoševičiaus nuotr. Architektams ir paveldo pirminis variantas nesutariant, kaip turėtų atrodyti naujo statinio fasadas, statybos Laisvės aikštėje sustojo neribotam laikui.