Pasirinkimo biblioteka


Sekundė Trisdešimtmetį mininti Panevėžio viešoji biblioteka nebenori likti bevardė ir pateikė prašymą savivaldybei suteikti skaitytojų iš kelių pasiūlytų išrinktą panevėžietės poetės Elenos Mezginaitės vardą.

Naujos kadencijos Žymių žmonių, datų ir įvykių įamžinimo Panevėžio mieste komisijai teksiantis pirmasis darbas — nuspręsti dėl vardo kelis dešimtmečius be jo veikiančiai viešajai bibliotekai.

Kaip pratęsti naudojimosi leidiniais terminą?

Šioji panevėžiečių atsiklausė, kurio šviesuolio iš šio krašto pavarde galėtų vadintis kultūros įstaiga. Savo kandidatus galėjo pateikti ir patys apklausos dalyviai. Pasirinkimo biblioteka bibliotekos direktorės Loretos Breskienės teigimu, iš dalyvavusiųjų apklausoje 47 proc.

brokerių prekyba

Toks skaitytojų pasirinkimas patrauklus ir bibliotekos kolektyvui. Anot jos, poetės vardo suteikimas būtų tinkamas šios šviesuolės atminimo įamžinimas ir kartu suteiktų kultūrinio svorio bevardei bibliotekai. Mato alternatyvą Nors visuomenė ir biblioteka pageidauja Pasirinkimo biblioteka.

Bendrinti nuotraukas su partneriu

Mezginaitės vardo, vis dėlto savivaldybės paveldo pasirinkimo biblioteka Benjaminas Pučkis mano, jog tokį prašymą svarstysianti Žymių žmonių, datų ir įvykių įamžinimo Panevėžio mieste komisija turėtų vertinti ir dar vieną, apklausai nė nepateiktą pasirinkimo pasirinkimo biblioteka.

Mezginaitės vardo suteikimo. Sutinku, kad poetė yra Panevėžiui ir kultūrai nusipelnęs žmogus, bet ar ji steigė biblioteką Panevėžyje?

pasirinkimo biblioteka

Jodinskaitės vardą siūlo B. Šios šviesuolės svarbus gyvenimo ir darbų etapas susijęs su Panevėžiu. Jodinskaitei patikėta įkurti Valstybinio centrinio knygyno Panevėžio skyrių.

Bevardė biblioteka laukia krikštynų

Jos, nors ir savamokslės bibliotekininkės, įkurta ir vadovaujama biblioteka buvo viena geriausių viešųjų bibliotekų tarpukario Lietuvoje.

Jodinskaitė mirė aisiais Panevėžyje, amžino poilsio atgulė Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros su gimtadieniu brokeris. Jos įkurtai viešajai bibliotekai m. Visgi, jo nuomone, bibliotekos vardo klausimu galutinį žodį turėtų tarti istorijos mokslų daktaras, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Jis taip pat yra pasiūlytas į pasirinkimo biblioteka kadencijos komisiją.

„Mano pasirinkimas - gyventi ir egzistuoti“

Patį A. Astramską nustebino jo nuomonei suteiktas svoris. Tai turės būti kolektyvinis sprendimas. Panevėžio sąžinės balsas Žymių žmonių, datų ir įvykių įamžinimo Panevėžio mieste komisijos sprendimą dėl bibliotekos vardo dar pasirinkimo biblioteka patvirtinti Savivaldybės taryba. Jos Kultūros ir meno komiteto pirmininkė Vitalija Vasiliauskaitė sutinka, kad pasirinkimo biblioteka išties sudėtingas.

valiutos išėmimas iš tarpininkavimo sąskaitos

Ji prisipažįsta, jog pačios asmeninė nuomonė skirtųsi nuo daugumos dalyvavusiųjų apklausoje, tačiau, pasak tarybos narės, politikai neturėtų kvestionuoti bibliotekos ir gyventojų pasirinkimo.

Pasirinkimo biblioteka arba J. Lindės-Dobilo vardas. Pasirinkimo biblioteka jeigu pati biblioteka rengė apklausą ir gyventojai pageidavo E. Mezginaitės, neturėtume tam pasirinkimo biblioteka.

Prieš pradedant

Juolab kad kai kurių Lietuvos miestų, miestelių bibliotekos jau gauna šių dienų rašytojų, poetų vardus, pripažindamos, kad ta asmenybė yra svarbi jų kraštui.

Atminties tradicija Šiuo metu poetės E.

dideles pajamas gaunantis interneto verslas

Mezginaitės atminimo tradiciją labiausiai formuoja G. Mezginaitės kertė, kurioje eksponuojamos faksimilės, dokumentai, nuotraukos, poetės spausdinimo mašinėlė, išleista Pasirinkimo biblioteka.

Kaip užsisakyti leidinį?

Joje sutelkta visa skelbta jos poezija, interviu, keletas pjesių Lėlių vežimo teatrui, dienoraščių fragmentų. Išleisti jau du šios knygos leidimai pasirinkimo biblioteka antrasis papildytas profesorės Viktorijos Daujotytės straipsniu ir draugų prisiminimais.

pasirinkimo biblioteka

Šiuo metu pakeliui pas skaitytoją ir trečiasis dar papildytos rinktinės leidimas. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotojas Arnoldas Simėnas, kurio pastangomis dienos šviesą išvydo E.

ww.aškritišgultas.lt – jaunimo galimybė žinoti ir pasirinkti

Mezginaitės kūrybos rinktinė.